Треньорско завръщане на варненска легенда в спорта (СНИМКИ)

ІІ ОУ "Н. Й. Вапцаров"

Баскетболистките, подготвяни от Явор Драгнев, спечелиха златните медали. Снимки ІІ ОУ "Н. Й. Вапцаров"

Един от легендарните състезатели (и национали!) в новата история на ръгби-спорта на Варна Явор Драгнев вече има треньорско амплоа. Като учител по физическо възпитание и спорт във ІІ ОУ „Н. Й. Вапцаров“ във Варна той подготвя 4 клуба извънкласна дейност с над 120 деца.

А буквално преди минути неговите възпитанички (набор 2009) спечелиха турнир по баскетбол, организиран от ЖБК „Черно море – Одесос“ и Маргарита Гечева. На закриването присъства и Данчо Илиев от дирекция „Спорт“ към община Варна.

„Благодаря на огромната подкрепа на ръководството на училището – коментира Явор Драгнев за „ВАРНА новини“. – На финала победихме момичетата от „Ангел Кънчев“ с 42:22. Радвам се, че кариерата ми продължава отново със спорт, този път като преподавател и треньор.“