„Спартак“ (Пл) взе реванш от „Черно море Тича“ във Варна

баскетболна топка

Баскетболният отбор на Спартак (Плевен) спечели дербито на опашкарите в Националната Баскетболна Лига. В двубоя между осмия и деветия в класирането плевенчани наложиха волята си над Черно море Тича с крайното 66:76 (16:21, 21:18, 13:17, 16:21) като гост във Варна.

По този начин Спартак изпревари „моряците“ в подреждането и се изравнява със седмия Ямбол. Двата тима разполагат с баланс от 3 победи и 8 загуби, докато Черно море остава на последното място с 2 успеха и 10 поражения.

Така плевенчани си върнаха за поражението със 71:92 от варненци преди месец на домакинска територия.

Мачът бе много оспорван до средата на третата част и 42:42, но Мартин Маринов вкара две поредни тройки точно в този момент и Спартак повече не погледна назад. Любен Пасков отбеляза третата поредна тройка за плевенчаните за 51:44 и Цветослав Острев добави още една до края на частта.
Спартак продължи отличната си стрелба и в последната четвъртина, за да завърши мача с 11 точки преднина.

Димитър Маринчешки поведе Спартак към победата с 17 точки, 14 борби и 7 асистенции. Мартин Маринов завърши с 15 точки и 5 тройки, Любен Пасков добави 14 пункта, а Цветослав Острев се разписа с 11 точки.

Александър Милов бе лидер на Черно море Тича с 20 точки и 4 борби. Михаил Молдов отбеляза 15 пункта от пейката, Мартин Коцев се разписа с 13 точки, а Александър Стойков допълни с 12.