От ПИК! Мая Манолова: Eдинодушно сме против предложения кабинет на ИТН (ВИДЕО)

ВАРНА новини лого

Колаж ПИК

Взехме единодушно решение да гласуваме против предложения от ИТН кабинет. Това каза на брифинг Мая Манолова от „Изправи се БГ! Ние идваме“.

„Поели сме ясен ангажимент към българските граждани, към хората на площадите, да подкрепим правителство на промяната. Такова, което да демонтира едноличния модел, което да се справи с корупцията, което да извърши смели реформи“, обясни тя.

Някой от кандидатурите са меко казано неприемливи. Предложена е едностранна декларация, която не е партньорски документ, в която няма срокове, няма конкретика. Така и споразумение не беше подписано. Заявихме ясно, че няма да подкрепим кабинет, който да бъде сянката и параван на ГЕРБ и ДПС и не поучихме гаранция, че това няма да е така, отсече Мая Манолова.

Подхождаме към цялата си отговорност и не можем да си позволим, след като всеки гражданин се подписва в секционната комисия, ние да не можем да гарантираме нашите ангажименти към избирателите с подпис. на мъжка дума няма как да гарантираме на избирателите ни. Просто да подкрепим някакъв кабинет само за да не обидим някой от партньорите, не можем да си позволим, заяви Арман Бабикян.

Гледайте по ПИК TV!

Още по темата: От ПИК – Слави към „ДеБъ“, БСП и „мутрите“: Всички сте от статуквото! Петър Илиев е само повод, а всъщност не подкрепяте кабинет на ИТН