Времето във вторник ще крие изненади

Снимка: Андрей Андреев, ВАРНА новини.
До полунощ купестата облачност над източните и планинските райони ще намалее и през втората половина от нощта над по-голямата част от страната ще бъде ясно и почти тихо.
В сутрешните часове на отделни места в низините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. Утре ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността, средна и висока, ще се увеличава. Това сочи прогнозата за времето на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Ще духа слаб до умерен югозападен вятър, който привечер в западната половина от Дунавската равнина ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили.
Топло с максимални температури между 27° и 32°, в София около 27°.
През нощта срещу сряда от северозапад ще започне да нахлува хладен въздух. Ще има краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки.
ВН
Четете още: