Вижте списъка с народни представители в 48-ото Народно събрание

гласуване

Снимка: БГНЕС, архив

Централната избирателна комисия обяви поименно избраните 240 народни представители в 48-ото Народно събрание, което президентът се очаква да свика следващата седмица.

ЦИК обяви преференциите, получени от всеки един от кандидатите за народни представители в изборите за Народно събрание, по многомандатни изборни райони и по кандидатски листи.

28 са кандидат-депутатите, избрани в два многомандатни района. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов подаде вече заявление, с което отказва да е депутат. Николай Събев от „Продължаваме промяната” също отказа да бъде народен представител.

 

Ето и списъка с народни представители в 48-ото НС:

Първи изборен район – Благоевградски     

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Делян Славчев Пеевски

2      103  Елхан Мехмедов Кълков

9. Продължаваме Промяната

1      101  Андрей Атанасов Гюров

2      102  Владимир Славев Табутов     

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      102  Цвета Валентинова Рангелова      

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Надежда Данаилова Самарджиева       

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Росен Димитров Желязков    

2      122  Стефан Апостолов Апостолов       

3      103  Костадин Томов Стойков

4      104  Георги Иванов Георгиев

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      105  Богдан Емилов Боцев    

 

Втори изборен район – Бургаски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Севим Исмаил Али

2      102  Ешереф Кязим Ешереф

9. Продължаваме Промяната

1      101  Константин Живков Бачийски

2      102  Христо Симеонов Симеонов  

3      103  Богомил Иванов Петков 

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Цончо Томов Ганев

2      102  Борис Димитров Аладжов      

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Виолета Колева Комитова     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Жечо Дончев Станков    

2      102  Любен Любенов Дилов   

3      103  Галя Стоянова Желязкова     

4      104  Андрей Стоянов Рунчев 

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      102  Димитър Георгиев Найденов 

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Петър Георгиев Кънев   

 

Трети изборен район – Варненски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Ерджан Себайтин Ебатин      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Даниел Максим Лорер   

2      102  Калоян Тонев Икономов

3      103  Антон Йорданов Тонев   

4      104  Снежана Великова Апостолова     

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      102  Николай Кръстев Костадинов

2      103  Юлиян Каменов Губатов

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Александър Георгиев Николов      

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Даниел Павлов Митов    

2      104  Славена Димитрова Точева   

3      102  Красен Кирилов Кралев 

4      103  Павел Алексеев Христов        

5      105  Бранимир Николаев Балачев 

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Атанас Петров Атанасов

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Борислав Гуцанов Гуцанов    

 

Четвърти изборен район – Великотърновски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Йордан Кирилов Цонев  

9. Продължаваме Промяната

1      101  Йордан Ивов Терзийски 

2      102  Милен Илиев Матеев     

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Станислав Добринов Стоянов

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Костадин Георгиев Ангелов   

2      103  Димитър Стойков Николов     

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Людмила Николаева Илиева 

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Явор Руменов Божанков

 

Пети изборен район – Видински

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      102  Димитър Иванов Аврамов      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Иво Георгиев Атанасов  

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Росица Любенова Кирова      

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Любен Иванов Иванов    

 

Шести изборен район – Врачански

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Цветан Иванов Енчев     

9. Продължаваме Промяната

1      101  Деница Димитрова Симеонова      

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Ивайло Василев Папов  

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Петя Цветанова Аврамова     

2      102  Мартин Николаев Харизанов 

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Атанас Зафиров Зафиров      

 

Седми изборен район – Габровски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Юсеин Хасанов Вейселов      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Радостин Петев Василев       

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Даниел Петров Петров   

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Томислав Пейков Дончев       

 

Осми изборен район – Добрички

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Ертен Белгинова Анисова      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Йорданка Яникова Костадинова    

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Константина Венциславова Петрова     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Деница Евгениева Сачева     

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Албена Симеонова Върбанова      

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Мая Йорданова Димитрова    

 

Девети изборен район – Кърджалийски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      102  Мукаддес Юсуф Налбант       

2      103  Байрам Юзкан Байрам   

3      104  Адлен Шукри Шевкед     

4      105  Павлин Павлов Кръстев

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Григор Александров Захариев       

 

Десети изборен район – Кюстендилски

9. Продължаваме Промяната

1      101  Георги Николаев Стамов

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Христо Богомилов Терзийски 

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Николай Димитров Табаков   

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Бойко Любомиров Клечков     

 

Единадесети изборен район – Ловешки

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Станислав Димитров Анастасов    

9. Продължаваме Промяната

1      101  Искрен Цветославов Арабаджиев 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Николай Нанков Нанков 

2      102  Георг Даниелов Георгиев       

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Вяра Емилова Йорданова      

 

Дванадесети изборен район – Монтана

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      102  Надя Йорданова Петрова      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Инна Владимирова Иванова  

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Петър Николаев Петров 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Ирена Методиева Димова      

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Ирена Тодорова Анастасова 

 

Тринадесети изборен район – Пазарджишки

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      103  Небие Исмет Кабак

2      104  Осман Акчай Мурадов    

9. Продължаваме Промяната

1      101  Ивайло Валентинов Шотев    

2      102  Петър Николаев Куленски      

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      102  Десислава Илиева Георгиева

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Екатерина Спасова Гечева-Захариева  

2      104  Стефан Неделчев Мирев       

3      103  Димитър Иванов Гечев  

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Драгомир Велков Стойнев     

 

Четиринадесети изборен район – Пернишки

9. Продължаваме Промяната

1      101  Бойко Илиев Рашков      

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Димо Георгиев Дренчев 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Кирил Миланов Ананиев

2      108  Христина Иванова Георгиева

 

Петнадесети изборен район – Плевенски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Марио Киров Рангелов  

9. Продължаваме Промяната

1      101  Иван Маркос Христанов 

2      102  Иван Косев Манев  

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Ивелин Първанов Първанов  

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Пламен Тачев Петров    

2      102  Деница Пламенова Николова

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Стоян Александров Михалев 

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Румен Василев Гечев     

2      103  Илиян Славейков Йончев       

 

Шестнадесети изборен район – Пловдив

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Танер Мехмед Али 

9. Продължаваме Промяната

1      101  Никола Георгиев Минчев       

2      102  Христо Йорданов Даскалов   

3      104  Венцислава Милчова Любенова    

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Ангел Жеков Георгиев   

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      102  Лилия Недкова Недева  

24. ГЕРБ-СДС

1      102  Стефан Иванов Шилев  

2      103  Вежди Летиф Рашидов  

3      104  Радомир Петров Чолаков       

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Христо Любомиров Иванов    

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      102  Иван Богомилов Петков 

 

Седемнадесети изборен район – Пловдивски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Рамадан Байрам Аталай

9. Продължаваме Промяната

1      101  Росен Добрев Костурков

2      102  Стою Теодоров Стоев    

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Стоян Николов Таслаков

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      102  Румен Маринов Йончев 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Десислава Цветанчова Трифонова       

2      104  Младен Николов Шишков       

3      102  Иван Йовков Червенков 

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Йордан Яворов Иванов  

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Веска Маринова Ненчева       

2      102  Манол Трифонов Генов 

 

Осемнадесети изборен район – Разградски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Ахмед Реджебов Ахмедов     

2      102  Ихсан Халил Хаккъ

24. ГЕРБ-СДС

1      102  Гюнай Хюсмен Хюсмен  

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Ивайло Николаев Мирчев      

 

Деветнадесети изборен район – Русенски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Ализан Нихат Яхова       

9. Продължаваме Промяната

1      102  Рена Енчева Стефанова

2      103  Димитър Данаилов Недялков

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Златан Стоянов Златанов      

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Десислава Вълчева Атанасова      

2      105  Драгомир Дамянов Драганов 

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      104  Иван Белчев Белчев      

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Иван Валентинов Иванов       

 

Двадесети изборен район – Силистренски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Джевдет Ибрям Чакъров

2      102  Гюнер Нихат Ахмед

9. Продължаваме Промяната

1      101  Стоян Иванов Георгиев  

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Ивелин Статев Иванов   

 

Двадесет и първи изборен район – Сливенски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Хатидже Мехмедова Георгиева     

9. Продължаваме Промяната

1      101  Татяна Славова Султанова-Сивева       

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Климент Пламенов Шопов     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Десислава Жекова Танева     

2      102  Мария Щерева Белова   

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Деян Цанков Дечев

 

Двадесет и втори изборен район – Смолянски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Хайри Реджебов Садъков      

2      102  Анджей Веселинов Джандев 

9. Продължаваме Промяната

1      101  Михал Григоров Камбарев     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Красимир Митков Събев

 

Двадесет и трети изборен район – София

9. Продължаваме Промяната

1      103  Настимир Ананиев Ананиев   

2      104  Васил Христов Пандов   

3      105  Венко Николов Сабрутев

4      106  Васил Стефанов Стефанов   

5      107  Искрен Николаев Митев 

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Николай Георгиев Дренчев    

2      103  Маргарита Атанасова Генчева       

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Даниела Станимирова Дашева      

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Румен Димитров Христов       

2      102  Александър Руменов Ненков 

3      103  Николай Нидал Алгафари      

4      104  Александър Койчев Иванов   

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Надежда Георгиева Йорданова     

2      103  Божидар Пламенов Божанов 

3      107  Елисавета Димитрова Белобрадова      

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Христо Танчев Проданов       

 

Двадесет и четвърти изборен район – София

9. Продължаваме Промяната

1      101  Кирил Петков Петков      

2      102  Петър Георгиев Петров  

3      103  Андрей Иванов Цеков    

4      104  Георги Станчев Георгиев       

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      104  Ивайло Георгиев Чорбов        

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Стефан Динчев Янев     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Тома Любомиров Биков  

2      102  Рая Назар Назарян

3      103  Евгения Бисерова Алексиева

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      104  Мартин Димитров Димитров  

2      106  Кремена Миленова Кунева    

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Георги Страхилов Свиленски

 

Двадесет и пети изборен район – София

9. Продължаваме Промяната

1      101  Христо Христов Петров  

2      102  Калина Бориславова Константинова     

3      103  Венеция Огнянова Нецова-Ангова 

4      104  Цветелина Калинова Симеонова-Заркин       

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Костадин Тодоров Костадинов       

2      102  Иво Георгиев Русчев      

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Георги Атанасов Самандов    

24. ГЕРБ-СДС

1      102  Христо Георгиев Гаджев

2      103  Анна Василева Александрова       

3      104  Лъчезар Богомилов Иванов   

4      105  Петър Николаев Николов       

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Владислав Панчев Панев      

2      103  Александър Димитров Симидчиев

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Корнелия Петрова Нинова     

 

Двадесет и шести изборен район – Софийски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      102  Петър Пандушев Чобанов      

9. Продължаваме Промяната

1      101  Александър Димитров Дунчев       

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Александър Димитров Арангелов  

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Гален Симеонов Монев 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Младен Найденов Маринов   

2      109  Валентин Мирчов Милушев   

3      103  Марин Василев Маринов       

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Иван Ивайлов Ченчев    

 

Двадесет и седми изборен район – Старозагорски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Халил Реджепов Летифов     

9. Продължаваме Промяната

1      101  Радослав Стефанов Рибарски       

2      102  Радослав Красенов Василев 

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Искра Михайлова Михайлова

2      102  Димитър Пламенов Пашев     

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Николай Димитров Благоев   

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Красимир Георгиев Вълчев   

2      102  Маноил Минчев Манев  

3      103  Илиана Петкова Жекова

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Атанас Владиславов Славов 

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Георги Янчев Гьоков      

 

Двадесет и осми изборен район – Търговищки

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Джейхан Хасанов Ибрямов    

2      102  Имрен Исметова Мехмедова 

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Теменужка Петрова Петкова  

25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1      101  Илина Симеонова Мутафчиева     

 

Двадесет и девети изборен район – Хасковски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Сезгин Юсеин Мехмед   

9. Продължаваме Промяната

1      101  Асен Васков Василев     

2      102  Веселин Жеков Недев   

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Георги Николаев Георгиев     

15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1      101  Тихомир Недев Георгиев        

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Делян Александров Добрев   

2      102  Георги Тенев Станков    

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Смиляна Николова Нитова-Кръстева    

 

Тридесети изборен район – Шуменски

1. Движение за права и свободи – ДПС

1      101  Мустафа Сали Карадайъ       

2      102  Хамид Бари Хамид 

9. Продължаваме Промяната

1      101  Николай Денков Денков 

24. ГЕРБ-СДС

1      102  Илтер Бейзатов Садъков       

2      103  Ралица Тодорова Ангелова   

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      102  Иван Валентинов Ганчев       

 

Тридесет и първи изборен район – Ямболски

9. Продължаваме Промяната

1      101  Мирослав Николаев Иванов  

14. ВЪЗРАЖДАНЕ

1      101  Никола Ангелов Димитров     

24. ГЕРБ-СДС

1      101  Димитър Ангелов Иванов       

28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1      101  Кристиан Иванов Вигенин

nova.bg

 

Прочетете още: 

ЦИК обяви поименно избраните 240 депутати в 48-ото НС