Черно море отстъпи на Левски в Елитната до 17 г.

Черно море - Левски

Талантите на Черно море допуснаха загуба с 1:2 от Левски в мач от 22-рия кръг Елитната група до 17 години, игран на стадион „Корабостроител“ във Варна.

В първите 15 минути на двубоя „моряците“ на Тодор Каменов бяха по-активни и успяха да създадат няколко добри положения пред вратата, но не успяха да реализират. С първата си добра възможност обаче „сините“ откриха резултата. Михаил Петров центрира в наказателното поле на варненци, а нападателят Стивън Стоянчов с глава изпрати топката в мрежата за 0:1

До края на първата част Черно море се опита да върне гола, но играчите на Каменов отново не успяха да завършат по най-добрия начин създадените положения.

И второто полувреме започна силно за „моряците“, като в 64-ата минута Кристиян Михайлов беше изведен сам срещу стража на Левски, но той успя да спаси удара му.

В 74-ата минута Ивайло Димитров беше съботен наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, която бе превърната в гол именно от Димитров. Малко след това (80-ата минута) варненци вкараха втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада на Кристиан Михайлов.

В добавеното време на мача обаче Левски измъкна трите точки, след като влезлият на смяна Никола Кунчев бе на точното място в пеналта и успя да засече центриране от ляво за 1:2.

Черно море: Антоан Манасиев, Пресиян Царев, Димитър Заимов, Андрей Христов, Емануил Няголов, Денислав Младенов, Иван Марков, Денислав Хасанов, Ивайло Димитров, Кристиан Михайлов, Васил Касабов (Георги Панайотов, Светослав Мерсинков, Николай Миленков, Олександър Муханьов).