Лена навири мустак: Присъдата й за измама ще бъде глоба! Но срамът остава за цял живот

Източник БНТ 1
Делото за документална измама срещу депутата от ПП-ДБ Лена Бориславова ще се гледа по административен ред, тъй като максималното наказание, което тя може да получи за това, за което е обвинена, е 2 г. лишаване от свобода.
Когато обаче подсъдимият е с чисто съдебно минало, тази санкция се заменя с глоба, обясниха в Софийския районен съд, където се проведе разпоредителното заседание.
Тя е обвинена във фалшифициране на документи, чрез които е отписала Кирил Петков от Сдружение „Да запазим Корал“.
Лена Бориславова отиде на съд след като се отказа от имунитета си. Той ѝ беше поискан във връзка с разследване, че на 13 и 14 май 2021 г. пред длъжностно лице от Агенцията по вписванията, е представила неистински документи, за да бъде отписан Кирил Петков от Сдружението „Да опазим Корал“.
Прочетете още:
Лена го направи пак! Като в нощта, когато с Киро наредиха ареста на Бойко и се оправдаха с…